Portal_background_image

برگزاري جلسه توجيهي سامانه پايش سطح توسعه يافتگي استان

جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون فرآیند ثبت گزارشات مربوط به شوراها، کمیته‌ها و کارگروه‌های مربوط به سامانه پایش سطح توسعه یافتگی استان روز سه شنبه مورخ 1397/03/01 در محل سالن جلسات طبقه اول استانداری برگزار گردید.

« برگزاری جلسه توجیهی سامانه پایش سطح توسعه یافتگی استان »

جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون فرآیند ثبت گزارشات مربوط به شوراها، کمیته‌ها و کارگروه‌های مربوط به سامانه پایش سطح توسعه یافتگی استان  روز سه شنبه مورخ 1397/03/01 در محل سالن جلسات طبقه اول استانداری برگزار گردید.در ابتدای این جلسه موسائی  مدیر کل محترم دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری ضمن خیر مقدم به اعضاء به تشریح دستور کار جلسه پرداخت. ایشان در خصوص سامانه پایش سطح توسعه یافتگی استان گفت این سامانه دربرگیرنده مجموعه اقلام آماری تدوین شده برای محاسبه نماگرهای سطح توسعه یافتگی استانها بوده و متناظر با اولویت های برگرفته از اسناد بالادستی شامل قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور، اولویت های ابلاغی ریاست محترم جمهوری در قالب برنامه دولت دوازدهم و ...  می‌باشد. مدیر کل دفتر برنامهریزی، نوسازی و تحول اداری افزود: تلاش برای کاهش عدم تعادل‌های منطقه‌ای از طریق پایش مستمراستانها و تسریع در اِعمال سیاستهای عدم تمرکز از طریق استفاده کارآمدتر از شوراهای قانونی مستقر دراستانها از جمله اهداف راه اندازی این سامانه می باشد. در ادامه فهرست برخی شوراها که به موجب قانون در استانها تشکیل شده اند، ویژگی مشترک این شوراها ، میزان تحقق اولویتهای ابلاغی در حوزه های مختلف و اقدامات مرتبط با نظام برنامه ریزی تشریح گردید و مهلت مقرر برای ورود مرحله اول اطلاعات مورد نیاز (عملکرد سال 1396) تا پایان خرداد ماه اعلام شد

سپس هریک از اعضای جلسه پیرامون مباحث مطروحه نقطه نظرات خود را بیان نمودند. ضرورت تهیه و تدوین راهنما برای تکمیل اطلاعات مربوطه در سامانه به دلیل مبهم بودن برخی از اقلام آماری، زمان‌بر بودن جمع‌آوری و ارسال گزارش‌‌های مربوطه، مدنظر قرار گرفتن سایر شوراهای قانونی موجود در استان که دارای اهمیت زیادی هستند و اضاقه شدن آنها به فهرست شوراهای 15 گانه موجود در سامانه و ... از جمله دیدگاه های و نقطه نظرات اعضای حاضر در جلسه بود.

گالری تصاویردفتر رئیس مرکز برنامه برنامه ریزی,نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها