Portal_background_image

ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان مركزي به رياست استاندار مركزي تشكيل جلسه داد

درجلسه مورخ 1395/01/10 ستادراهبری ومدیریت اقتصاد مقاومتی دراستان مرکزی جناب آقای زمانی قمی در اولین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی، باتوجه به تدوین وابلاغ برنامه های ملی اقتصاد مقاومتی و همچنین در دست تهیه بودن برنامه های استانی،مواردی را در رابطه با شهر ستان های استان به شرح زیر مورد تاکید قرار داد

درجلسه مورخ 1395/01/10 ستادراهبری ومدیریت اقتصاد مقاومتی دراستان مرکزی جناب آقای زمانی قمی در اولین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی،  باتوجه به تدوین وابلاغ برنامه های ملی اقتصاد مقاومتی و همچنین در دست تهیه بودن برنامه های استانی،مواردی را در رابطه با شهر ستان های استان به شرح زیر مورد تاکید قرار داد: 

 1. با توجه به تدوین و ابلاغ برنامه های ملی اقتصاد مقاومتی و همچنین در دست تهیه بودن برنامه های استانی، فرمانداران شهرستان های استان نیز بایستی در اسرع وقت ضمن اهتمام در زمینه تشکیل مستمر جلسات ستاد شهرستانی راهبری اقتصاد مقاومتی، نسبت به تهیه برنامه شهرستانی اقدام نمایند.
 2. مدیران دستگاه های موظف هستند در خصوص اجرای کلیه طرح های مربوط به شهرستان های استان هماهنگی های لازم را با فرمانداران ذیربط به عمل آورند.

جناب آقای زمانی قمی استاندار محترم همچنین به منظور پیشبرد هرچه بهتر امور از مسئولین ذیربط خواستند تا در اسرع وقت نسبت به پی گیری موارد زیر اقدامات لازم را به عمل آورند:

 1. فهرستی از طرح های تولیدی وصنعتی موجود که با مشکل مواجه می باشند به همراه عوامل موثر در شکل گیری و راه حل رفع آن تهیه و ارائه گردد تا متعاقباً نسبت به پیگیری مشکلات مذکور از طریق مبادی ذیربط در سطح ملی و استانی اقدامات لازم به عمل آید.
 2. فهرستی از طرح های تولیدی وصنعتی در دست اجرا در سطح شهرستان های استان، که با مشکل مواجه می باشند به همراه عوامل موثر در شکل گیری و راه حل رفع آن به تفکیک شهرستان تهیه و ارائه گردد تا متعاقباً نسبت به پیگیری مشکلات مذکور از طریق مبادی ذیربط در سطح ملی و استانی اقدامات لازم به عمل آید.
 3. به منظور ایجاد زمینه مناسب برای جذب سرمایه گذاری ها لازم است فهرستی از فرصت های سرمایه گذاری استان در حوزه های مختلف تولیدی، صنعتی، کشاورزی و... توسط دستگاه های اجرائی ذیربط تهیه و ارائه گردد.
 4. با توجه به تاثیر بسیار مثبت وسریع طرح های خُرد و صنایع کوچک در اشتغالزایی و توزیع عادلانه فرصت ها در سطح مناطق مختلف شهری و روستایی استان، مقر شد تا در اسرع وقت فهرستی از این قبیل طرح ها به تفکیک شهرستان تهیه و ارائه گردد تا با هماهنگی سیستم بانکی در زمینه هدایت اعتبارات و تنظیم جهت گیری تسهیلات اعتباری به سمت توسعه این طرح ها اقدام گردد.

استاندار محترم در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل مستمر جلسات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، فرمانداران را نیز ملزم نمودند تا در فواصل زمانی کوتاه تر جلسات مشابهی را در سطح شهرستان ها تشکیل دهند. همچنین با تاکید استاندار محترم مقرر شد جلسات ستاد به صورت چرخشی در فرمانداری ها تشکیل گردد این امکان فراهم شود که امور شهرستان ها با مشارکت بیشتر مسئولین شهرستانی مورد پی گیری قرار گیرد.

 دفتر رئیس مرکز برنامه برنامه ریزی,نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها