Portal_background_image

كميته اقتصادي شوراي اطلاع رساني استان مركزي تشكيل شد

با عنایت به ابلاغیه مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در خصوص دستورالعمل نحوه تشکیل، فعالیت و وظایف شورای اطلاع رسانی استان و تاکید معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مبنی بر تشکیل کمیته امور اقتصادی اولين جلسه «کمیته امور اقتصادی» در سالجاری در روز دوشنبه مورخ 1397/08/07 در محل سالن جلسات طبقه اول استانداري برگزار گردید.

کمیته اقتصادی شورای اطلاع رسانی استان مرکزی تشکیل شد

با عنایت به ابلاغیه مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در خصوص دستورالعمل نحوه تشکیل، فعالیت و وظایف شورای اطلاع رسانی استان و تاکید معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مبنی بر تشکیل کمیته امور اقتصادی اولين جلسه «کمیته امور اقتصادی» در سالجاری در روز دوشنبه مورخ 1397/08/07در محل سالن جلسات طبقه اول استانداري برگزار گردید.

در این جلسه موسائی مدیرکل محترم دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری با تشریح و تبیین دستورالعمل نحوه تشکیل، فعالیت و وظایف شورای اطلاع رسانی استان و کمیته اقتصادی ذیل آن، هدف از تشکیل شورای مذکور را هم افزایی حداکثری ظرفیت های استان در راستای سیاست های کشور و راهبردهای دولت، مدیریت افکار عمومی و اطلاع رسانی در راستای سیاست های کلان دولت دانست و با توجه ضرورت اطلاع رسانی شفاف و به موقع به افکار عمومی در مورد طرح ها، فعالیت ها و ساماندهی به وضعیت سیاسی و... و ارتقاء روند پاسخگویی دستگاه ها مطالبی را مورد تاکید قرار داد.ایشان در تبیین ضرورت ورود استانداری به این موضوع گفت: گستردگی وظایف استانداری ها و اینکه استانداری به عنوان رکن اصلی دستگاه های اجرایی استان در راستای ایفای وظایف حاکمیتی خود در همه زمینه ها به طور مستمر در تعامل با دستگاه های اجرایی بوده و شاید به همین دلیل بوده که در مقام مرجع پاسخگویی و منبع اخبار موثق همیشه پای ثابت فضای رسانه ای(اعم از مکتوب، مجازی و شنیداری و دیداری) مورد مراجعه قرار گرفته است.

ایشان با توجه به همین دلیل ضرورت ایجاد ساختار مناسبی برای ایفای این نقش در استان را مورد توجه قرار داد و افزود:  در استان بایستی محوریت در حوزه سیاستگذاری و هماهنگی در امر اطلاع رسانی مشخص باشد به نحوی که ضمن برخورداری از صلاحیت لازم، تصمیمات آن از ضمانت اجرایی هم برخوردار باشد. وی در ادامه ایجاد و ترویج گفتمان منطبق بر سیاست های کلان نظام بین بخش ها و سازمان ها را ضروری دانست و گفت این ساختار بایستی ساز و کار اطلاع رسانی و گردش اطلاعات در میان بخش های مختلف برقرار نموده و در عین حال بر آن نظارت نماید تا در نتیجه با پاسخگویی فعال، استان را در پیشبرد اهداف توسعه یاری نماید.

در این جلسه همچنین پیرامون مسائل مشروحه زیر هم بحث و تبادل نظر شد:

 • توجه به جنبه های تخصصی اطلاع رسانی
 • پرهیز از ترویج روحیه یأس و نا امیدی در مردم
 • تبیین هرچه بهتر و بیشتر شرایط خاص کشور و استان به مردم (اعم از پیشرفت ها و دستاوردها و مسائل و مشکلات)
 • توجه دستگاه های اجرایی به اطلاع رسانی هرچه بیشترعملکردها، دستاوردها و مشکلات موجود و نظارت مستمر بر روند اطلاع رسانی دستگاه های اجرائی
 • شناخت دقیق مخاطبان هر دستگاه اجرایی و اطلاع رسانی متناسب با نیاز و شرایط مخاطبان
 • بر طرف نمودن خلاء ارتباط مدیران دولتی با اقشار مختلف مردم

در پایان این جلسه به منظور پی گیری هرچه بهتر امور تصمیماتی هم اتخاذ گردید.

 

گالری تصاویردفتر رئیس مرکز برنامه برنامه ریزی,نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها