Portal_background_image

كميته مصرف برق استان

دومین جلسه کمیته مدیریت مصرف برق استان تحت عنوان« کمیته مصرف برق استان » به منظور بررسی راهکارهای اجرائی برای مدیریت مصرف برق و گذر موفق از پیک سال 1398 با توجه به نقش مراکز تولیدی، صنایع، کشاورزی و بخش خدمات استان در محل سالن جلسات طبقه دوم استانداری مرکزی با ریاست جناب آقای فرخی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی و با حضور دستگاه های اجرائی ذیربط برگزار گردید.

دومین  جلسه کمیته مدیریت مصرف برق استان تحت عنوان« کمیته مصرف برق استان » به منظور بررسی راهکارهای اجرائی برای مدیریت مصرف برق و گذر موفق از پیک سال 1398 با توجه به نقش مراکز تولیدی، صنایع، کشاورزی و بخش خدمات استان در محل سالن جلسات طبقه دوم استانداری مرکزی با ریاست جناب آقای فرخی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی و با حضور دستگاه های اجرائی ذیربط برگزار گردید.

در این جلسه پیشنهاداتی به شرح زیر در زمینه مدیریت مصرف برق، اصلاح الگوی مصرف مطرح شد.

 • قطع فیدرهای کشاورزی در ساعات پیک (ساعت 12 تا 16 ) در بازه زمانی 15 خرداد تا 15  شهریور.
 • کاهش اجباری بار صنعت در شهرک ها و قطب های صنعتی در ساعات 12 تا 16 در ایام پیک
 • قطع بار دو ساعته روزانه جایگاههای CNG  در ایام پیک
 • تغییر ساعت کار ادارات
 • تشکیل کمیته مدیریت مصرف انرژی در هر دستگاه با عضویت مدیران ارشد دستگاه ذیربط
 • تامین اعتبار لازم جهت احداث نیروگاههای خورشیدی، عایق کاری، خرید ژنراتور و... برای بعضی از دستگاه های اجرایی (آب و فاضلاب روستایی و شهری )
 • تخصیص اعتبار لازم به دستگاه های اجرایی به منظور استفاده از پنل های خورشیدی
 • معرفی یک نفر کارشناس آشنا به مولفه های انرژی  از هر دستگاه اجرایی در کمیته ویژه برنامه ریزی.
 • تقویت بعد فرهنگی مدیریت مصرف انرژی

پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث مطرح شده و با هدف ایجاد آمادگی لازم برای مدیریت مصرف انرژی تصمیماتی هم اتخاذ گردید. در این جلسه مقرر شد:

کلیه اقدامات در زمینه مدیریت مصرف برق به تفکیک واحدهای تولیدی و صنعتی، کشاورزی و خدماتی با همکاری دستگاه های اجرائی ذیربط حداکثر تا هفته پایانی اردیبهشت ماه نهائی شده و نتیجه کار در قالب برنامه زمانی مشخص و مدون به استانداری ارائه گردد. همچنین به منظور برنامه ریزی در خصوص تدوین برنامه قطع برق و خاموشی های احتمالی در بازه زمانی 15 خرداد تا 15 شهریور ماه مقرر شد حداکثر ظرف مدت 2 هفته تمام مناطق و نواحی صنعتی استان مورد بررسی قرار گرفته و طی این مدت شرکتها و واحدهای تولیدی با شرایط خاص شناسایی و برای آنها تدابیری ویژه اتخاذ و در مورد سایر واحد ها هم طبق برنامه ریزی کلی اقدام شود.دفتر رئیس مرکز برنامه برنامه ریزی,نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها